Mohlo by se zdát, že veškeré ty moderní vymoženosti jsou pro dnešní uspěchanou dobu, dobrým sluhou. I když je bezklíčové odemykání vozu poměrně běžné, mladou maminku jeho nefungování potrápilo v nejméně vhodný okamžik. Auto totiž nešlo odemknout a uvnitř vozu, jako v trezoru, zůstal uvězněný kojenec. O případu informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

„Strážníci se ve středu odpoledne zabývali dalším případem, kdy auto s bezklíčovým odemykáním uvěznilo kojence hned poté, co matka vystoupila z místa řidiče a chtěla si pro své dítě dojít. Karta pro otevírání sice zůstala uvnitř, ale vůz se přesto zamkl,“ popsal Ghanem.

Spolehlivý postup, jak vůz bez poškození otevřít, nefungoval

Strážníci mají natrénovaný vyzkoušený postup, jak rychle vůz zpřístupnit i bez poškození, jenomže v tomto případě ani ten překvapivě nefungoval. „Vůz stojící před ivanovickým hobbymarketem ještě nebyl výrazně zahřátý a dítě působilo klidně, rozrušená matka se však od ročního chlapečka nechtěla z pochopitelných důvodů ani na chvíli vzdálit pro náhradní klíče. Požádali proto o spolupráci hasiče a ti nakonec s ženiným souhlasem rozbili okénko škodovky. Žena hned vzala syna do náruče a dala mu napít,“ doplnil Ghanem.

I když za pochybením byla nejspíše technická závada, rodiče by v teplém počasí neměli nechávat ratolesti v autě uzamčené

Teplota tam může rychle vystoupat o desítky stupňů, do vozidla také může někdo nabourat a ujet, případně se dítěti přitíží nebo mu zaskočí a nedočká se pomoci. „Pokud jde o technické závady, jako byla ta včerejší, když to okolnosti dovolí, dá se doporučit nedovírat plně přední dveře, dokud není dítě bezpečně venku,“ uzavřel Ghanem.