Hostující Lokomotiva vedla v 26. minutě 68:52, favorizované Žabiny ale zápas v závěru otočily a po třetí výhře postoupily. Čtrnáctinásobné mistryně a někdejší vítězky Evropské ligy hrály semifinále naposledy v sezoně 2013/14.

Trutnovu v koncovce chyběly vyfaulované americké opory Brittany Carterová s Jordan Adamsovou. K prodloužení čtvrtfinálové série týmu nepomohly ani osobní střelecké rekordy Kateřiny Kozumplíkové (25 bodů), Anny Rylichové (24) a Dominiky Vašákové (18).

"Utkání rozhodly momenty na konci třetí čtvrtiny a zejména pak kolem páté minuty poslední čtvrtiny, kdy jsme neproměnili několik jasných pozic při šestibodovém vedení a umožnili Žabinám, aby svůj nápor dotáhly až do konce," řekl na klubovém webu trutnovský trenér Michal Martišek.

Další čtvrtfinálové série mají za sebou teprve první zápas, po němž vedou týmy USK Praha, Hradce Králové a KP Brno.