Vnitroblok Divadla Radost má získat zelený kabát. Rozhodli o tom brněnští radní, hotová je studie, teď přijde na řadu projektová dokumentace. V tiskové zprávě o tom informoval náměstek primátorky města Brna pro životní prostředí Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Divadlo Radost je od roku 1949 součástí kulturní scény v Brně a na jeho hrách vyrostlo několik generací diváků. V repertoáru má inscenace zacílené na děti od věku 1+ až po mládež a dospělé publikum. Ve dvouletých cyklech pořádá vlastní mezinárodní divadelní Festival Radosti pro děti, teenagery a dospělé, věnující se inscenacím zaměřeným na práci s loutkou, objektem a artefaktem.

Za více než 70 let existence se divadlo výrazně proměnilo, ale umístění v zástavbě mezi Bratislavskou a Cejlem zůstává stejné

„Zvlášť v teplých měsících se okolní domy a plochy chodníků a silnice rozehřejí a pobyt ve vnitrobloku divadla bez zelených a stínicích prvků přestává být příjemný. To bychom chtěli změnit,“ popsal Suchý.

V první půli letošního roku nechal Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna zpracovat Studii ozelenění vnitrobloku Divadla Radost, která měla prověřit možnosti zlepšení zdejších klimatických podmínek, neboť vnitroblok leží v zastavěné části města bez větších ploch zeleně. Teplotní podmínky v létě jsou zde vinou sálání okolních objektů a absence zeleně či stínicích prvků velmi nevyhovující.

Radní chtějí do projektu investovat 450 tisíc korun, záměr musí ještě schválit zastupitelé

„Studie navrhla doplnit vnitroblok divadla o popínavé rostliny na konstrukcích, trvalkové záhony a zelené střechy, vysadit strom a zakrýt venkovní amfiteátr plachtou,“ doplnil suchý s tím, že pokud příspěvek zastupitelstvo schválí, projektová dokumentace bude zpracována v průběhu roku 2024.