Už poněkolikáté se potvrdilo, že celoměstský kamerový systém má pro bezpečnost občanů města Brna opravdu smysl. Potvrzuje to i nedělní případ, kdy pracovníci městské policie dokázali z dohledového centra odhadnout chování „šikovného“ kapsáře.

„V přístřešku před hlavním nádražím se zaměřili v neděli v noci na dva mladíky, kteří si přisedli na lavičku k padesátníkovi a živě se s ním bavili. Po chvíli vstali, popocházeli, zapálili mu cigaretu a znovu se posadili tak, aby to jeden z nich měl co nejblíže k pootevřenému batohu. Do něj si totiž muž o několik okamžiků dřív vložil svůj mobil. Dvaatřicetiletý podezřelý jednal bleskově, a jakmile trojici na ostrůvku minul kolemjdoucí, rychle pro telefon sáhl a schoval si ho do kapsy,“ popsal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Zlodějíček se pak vydal směrem k viaduktu, ale nedošel ani ke křižovatce s Křenovou ulicí. Strážníci z místní služebny ho totiž během několika sekund chytili. „Druhý muž se vytratil na opačnou stranu, ale dohledové centrum městské policie odvedlo další skvělou práci. O hodinu a půl později si dispečer jednadvacetiletého muže znovu všiml na záběrech a dopadení zařídila tentokrát pořádková jednotka městské policie,“ doplnil Ghanem.

Strážníci oba mladíky předali policistům jako podezřelé z trestného činu.