Lukáš Klimeš je už dva roky nejlepším brankářem první ligy a v uplynulé extraligové sezoně naskočil do osmnácti zápasů v základní části a také si připsal premiérové starty v play-off. Sbírá tak cenné extraligové zkušenosti, které by chtěl zdokonalit v následujícím ročníku. To už bude ve dvojici se slovenským brankářem Matejem Tomkem, který nahradil do zámoří odcházejícího Karla Vejmelku. Gólmani Komety jsou nyní na soustředění v jihočeském Písku pod dohledem trenéra Václava Pipka, jenž zároveň připravuje Jakuba Kováře.
Klimeš si přípravu zatím pochvaluje. „Zatím je to naprosto bez problémů. Docela mi vyhovuje, že se oproti loňsku tolik neběhá. Jsem raději v posilovně nebo na ledě. Takže za mě v pohodě a jsem spokojený,“ uvedl pro klubový web Komety Lukáš Klimeš. A přiznává, že jim kondiční trenér Martin Iterský dává do těla. „Příprava je každý rok náročná. Letos jsme častěji v posilovně a po různém cvičení býváme docela rozbití, ale postupem času jsme si už na to zvykli a všechno zvládáme,“ svěřil se mladý gólman.

Ten si pochvaluje i spolupráci s Matejem Tomkem i novým trenérem brankářů Václavem Pipkem. Právě on vzal gólmany na jih Čech. „Ráno začínáme posilovnou, dopoledne jdeme na led a odpoledne je ještě trénink na suchu. Jsme buď na písku, nebo v tělocvičně a děláme různé sportovní činnosti,“ popsal jeden den na soustředění Klimeš, který si s kolegy už stihl projít i Písek. „Je tady pěkná stezka až do centra, bydlíme u řeky. Fakt pěkné město,“ dodal.

Kromě Tomka s nimi trénuje i ostřílený gólman z KHL Jakub Kovář. „Je na něm vidět, že je hodně zkušený. Snaží se nám pomáhat a dávat různé rady, což je od něj super. Nemusel by to dělat, ale dělá to a jsem z toho nadšený. Musím říct, že to byl dobrý nápad udělat čtrnáctidenní kemp. Skvělá věc a už po pár dnech můžu potvrdit, že je to pro nás přínosem,“ zdůraznil Lukáš Klimeš.

A dlouholetému parťákovi Karlovi Vejmelkovi, který míří do zámořské NHL, přeje jen to nejlepší. „Byli jsme spolu v Kometě pěkných pár let a myslím, že jsme výborní kamarádi. O zámoří jsme se spolu hodně bavili a dělali jsme trošku srandu, že to jeho kanadským brankářským kolegům na MS v Lotyšsku moc nejde. No a nakonec mají zlato. To jsme se docela nasmáli. Oba gólmani co byli v nároďáku, jsou v Arizoně, kam jde právě Karel chytat,“ vysvětlil s úsměvem brankář Komety.