Vedení Břeclavi vyhlásilo veřejnou zakázku na rekonstrukci městského letního koupaliště a krytého bazénu. Firmy mohou nabídky podávat do konce ledna, předpokládaná cena zakázky je 553 milionů korun. Vedení města o tom informovalo na webu.

Počítá se s nerezovými vanami bazénů

„Modernizace koupaliště počítá s nerezovými vanami bazénů a moderními a úspornými technologiemi, které zajistí areálu částečnou energetickou soběstačnost. Součástí projektu je i rozšíření o rekreační bazén, vnitřní tobogan a také wellness část,“ uvedlo na webu město, které má asi 25.000 obyvatel.

Stavba by měla začít příští rok v květnu

Stavba by měla začít v květnu 2024, pracovat se bude nejprve na krytém bazénu. Stavba má trvat 18 až 24 měsíců. V květnu 2026 by se tak měl bazén po rekonstrukci otevřít pro veřejnost.

Do koupaliště se pustí až po sezóně

Práce na koupališti začnou v září 2024 tak, aby lidé nepřišli o letní sezonu, a skončit mají nejpozději 1. června 2025 před další letní sezonou. Rekonstrukce bazénu a koupaliště je největší schválenou investicí města v následujících letech. Vedení města očekává, že nabídky stavebních firem budou nižší než předpokládaná cena.

V kraji opravili několik bazénů

V kraji v posledních letech města rekonstruovala několik bazénů i krytých koupališť, náklady byly ve stovkách milionů korun. V Kyjově opravili krytý bazén i koupaliště za 325 milionů korun, byla to největší investice v historii města, bazén tam otevřeli letos v září. Brno rozšířilo plavecký areál za Lužánkami o 25metrový bazén za 444 milionů korun, brněnské koupaliště Riviéra dostalo v roce 2018 nerezové bazény a nové atrakce za 218 milionů korun.