Brňan protestuje proti modrým zónám, na silnici namaloval vlastní červené čáry

  • Foto

    MP Brno

Už několik měsíců platí v Brně nový systém parkování, který všeobecně zaštiťují tzv. modré zóny. Parkovací systém podporuje rezidenty, aby mohli lépe zaparkovat v okolí svého bydliště. Reguluje také dlouhodobé stání vozidel, a podle zřizovatele zvyšuje pravděpodobnost, že lidé zaparkují.

Jenomže přesný opak si nejspíše myslel šestatřicetiletý muž z brněnských Žabovřesk, který se rozhodl pro vlastní barevné označení parkovací zóny. Na případ upozornil zpravodajský portál Brňan mluvčí strážníků Pavel Šoba.

„Když na tamní parkoviště dorazili strážníci, uviděli, že prostor kolem jednoho ze zaparkovaných osobních vozidel je vyznačen červenými čarami s černým okrajem. V jejich blízkosti bylo i několik nápisů, které se týkaly názorů na politiku a mimo jiné nabádaly „nebuď ovce“,“ popsal Šoba.

 Dotyčný muž se přihlásil k autorství obojího a hlídce řekl, že takto prý protestuje proti modrým zónám. Přivolaní republikoví policisté spáchání trestného činu na místě vyloučili, za případem tak napíše tečku správní orgán.