Brňané hlasováním rozhodli o stavbě haly nebo městské galerii

Brno se do tří let dočká například nové sportovní haly v Řečkovicích nebo eskalátoru v podchodu u nádraží. Vznikne také projektová dokumentace na dvě cyklostezky nebo městská galerie na štítech bytových domů. 

  • Foto

    damenavas.brno.cz

Projekty vybrala veřejnost prostřednictvím takzvaného participativního rozpočtu. Výsledky dnes novinářům poskytla Radka Loukotová z magistrátu.

"Třicet pět milionů korun si mezi sebe letos rozdělí 14 projektů," uvedla Loukotová. Absolutním vítězem se stal projekt na zkvalitnění a zpříjemnění života onkologicky léčených dětí v Brně s rozpočtem necelé dva miliony korun.

Na druhém místě skončil projekt Stromy pro Brno, který počítá s výsadbou 500 stromů. Třetí je krytá hala pro sportovce ze severu města, následuje nový park pro Sadovou.

S projektem městské galerie přišel spisovatel Martin Reiner. Jeho cílem je dát novou vizuální tvář takzvanému brněnském Bronxu. Štítové plochy bytových domů ozdobí velkoformátové obrazy významných českých a světových umělců.

Příznivci cyklodopravy hlasovali například pro novou stezku do Líšně a pohodlný příjezd k přehradě. Pro oba záměry vznikne díky participativnímu rozpočtu projektová dokumentace. Brňané podpořili také třeba kluziště v Medlánkách, nouzové přístřešky pro lidi bez domova nebo pítka v ulicích.

Zdroj: 
čtk