Velký zájem o lístky hlásí v aktuální sezoně organizátoři největších brněnských plesů. Na některé z akcí si museli Brňané počkat i dva roky. Předešlé sezony totiž narušila pandemie koronaviru, kdy vládní opatření komplikovala pořádání hromadných akcí. Po dvouletém výpadku se vrací Ples jako Brno. Desátý ročník se uskuteční 28. ledna v bývalé strojírně továrny Wannieck, nynější Fait Gallery. „Máme vyprodáno. Zájem o lístky letos dokonce vzrostl, místa ale přidávat nebudeme,“ řekla ČTK mluvčí plesu Karolína Svobodová.

I letos bude součástí slavnostního večera dobročinná dražba, jejíž výtěžek získají nadace podporující nemocné děti a osamocené seniory. V minulých letech se takto podařilo na charitu vybrat celkem osm milionů korun. O hudební program plesu se postará například Tomáš Klus, Big Band Gustava Broma nebo kapela Olympic.

Petr Janda se svou skupinou zahraje také 11. února na plese hotelu International, který se loni konal, předloni však nikoliv. „Díky tomu, že se ples v roce 2021 nekonal, vyšel jeho 60. ročník na stejný rok jako 60. narozeniny kapely Olympic. Takže to oslavíme společně,“ řekl za organizátory Michal Řičánek.

Letošní velký zájem o lístky lze podle něj porovnat s ročníky před pandemií koronaviru. „Jsme nadšení, že nám lidé zůstali věrní. V některých sálech máme téměř vyprodáno,“ dodal Řičánek. Kromě Olympicu uvidí návštěvníci plesu také Olgu Lounovou nebo Leoše Mareše, který bude celým večerem provázet.

Zájem na úspěšné plesové sezoně mají kromě pořadatelů a plesových nadšenců také provozovatelé půjčoven a prodejen plesových šatů. „Poslední dva roky byly slabé. Letos už se to pomalu rozbíhá a snad se to i přiblíží k době před covidem,“ uvedla Lucia Mozoláková z brněnského salonu El.

Patrně největším plesem v Česku je ten, který organizují studenti a absolventi VUT v Brně. Loni 9. prosince si přišlo do největšího pavilonu brněnského výstaviště zatančit přes 3500 lidí. „Návštěvníci nám splnili jedno velké přání, a to navázat na rok 2019, jako kdyby žádná pauza nebyla,“ uvedli na svém facebooku pořadatelé předem vyprodaného plesu VUT.