Letošní, v pořadí 56. ročník, závodu Travelking Brněnská pětadvacítka se uskuteční v neděli 15. října u obchodního centra Olympia. Běžcům nabídne hned tři délky tratě. Organizátor pro přihlášky zvolil webové stránky, zájemci se mohou hlásit ZDE. O akci informoval zpravodajský portál BRŇAN Aleš Čtvrtníček z iniciativy BehejBrno.com.

 Pro mnoho běžců se jedná o poslední závod sezóny, pro další pak jako kvalitní přípravu na podzimní maratony. „Kdo se necítí na pětadvacetikilometrovou vzdálenost, může si zvolit osmi či šestnáctikilometrovou,“ informoval Čtvrtníček, který dále doplnil, že se na nejdelší trať mohou kromě jednotlivců hlásit i tříčlenné štafety.

Závod už tradičně povede od nákupního centra Olympia směrem na Chrlice a Holásky

Účastníci všech kategorií odstartují od tamního lanového centra v jedenáct hodin. „Poběží se na zpevněném povrchu a sportovce potěší, že je nečeká výrazné převýšení,“ popsal charakter trati Čtvrtníček. Přihlašování je otevřené už nyní.

Hlavním partnerem běhu je cestovatelský portál Travelking

„Máme v nabídce mnoho pobytů pro aktivní dovolenou, proto se spojení se sportovní akcí nabízelo. A zároveň je mezi našimi zaměstnanci hodně běžeckých nadšenců, takže se na trati určitě potkáme,“ uvedl marketingový ředitel Travelkingu Štěpán Pospíšilík.

První ročník Brněnské pětadvacítky se konal už v roce 1967. Tehdy se jej zúčastnilo 23 vytrvalců. V posledních letech se počet startujících zvýšil téměř na desetinásobek.