Brněnská skupina SHOT-C vydává své první album, fandí jim i Čechomor

  • Foto

    SHOT-C

Vokální skupina SHOT-C vydává album Multipotenciál. Jedná se o první CD šesti mladých muzikantů z Brna, jejichž žánrem je “a cappella” - hudba tvořena jen hlasy a beatboxem. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala členka kapely Andrea Simba Leová.

Cédéčko Multipotenciál obsahuje přezpívané covery se zbrusu novou aranží a stejně tak i originální tvorbu. SHOT-C jsou známí pro svou specifickou energii a show, svým stylem připomínají americké PENTATONIX. Do povědomí se dostali i díky videoklipu a vlastnímu aranžmá písně Mezi Horami od Čechomoru nebo Next To Me od Imagine Dragons.

„Nové album nabízí k poslechu české i anglické písně, originály i covery, vždy však v novém a cappella kabátě. Nosnou písní je vlastní skladba Multipotenciál, podle které jsme pojmenovali celé album,“ popsala Leová.

Překvapí i takové hity jako Sound of Silence (Simon & Garfunkel) nebo House of the Rising Sun (The Animals). CD je k poslechu na mnoha online platformách (Spotify, Apple Music a další), nebo si lze zakoupit originál na webových stránkách kapely. V nahrávkách lze slyšet pouze vokální harmonie a beatbox, nejsou použity žádné hudební nástroje. Více najdete zde: https://www.facebook.com/czshotc.

„Jsme šestičlennou brněnskou vokální skupinou a vystupujeme běžně na festivalech, firemních večírcích i soukromých akcích. Mimo to pořádáme vlastní koncerty, často ve spolupráci s dalšími českými a cappella uskupeními,“ doplnila Leová.

 Skupinu zaznamenala také kapela Čechomor, která ocenila vokální aranžmá skladby Mezi Horami a vydala úpravu této verze obohacenou o nahrávky jejích vlastních členů.

“Šotci” jsou také na YouTube, kde mají zveřejněno několik videoklipů – dva české, přičemž jeden je originál Do kapsy si lhát, a dva anglické. Posledním vydaným klipem je a cappella cover písně Next To Me (Imagine Dragons), jehož natáčení probíhalo v listopadu loňského roku v okolí Tišnova.