Rekonstrukci vodovodů a kanalizace, odhlučnění tramvajové trati, umístění trakčních stožárů, které slouží také pro uchycení veřejného osvětlení, úpravu zastávek nebo obnovu chodníků a povrchů silnice včetně jejich odvodnění. To všechno zahrnovala oprava Údolní ulice, která trvala celý rok. „Brněnská Údolní ulice se od nedělního večera po roce znovu otevře tramvajovému provozu, auta tudy projedou od 1. Května,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Město ulici převezme v červenci. Přidružené opravy v Lerchově ulici pak potrvají až do ledna příštího roku.

„Jsem velmi ráda, že oprava končí a podařila se podle našich představ. Ulice je kompletně nová a konečně také průjezdná, což velmi uleví jak dopravě, tak možnostem parkování v celé oblasti. Děkuji obyvatelům, že tak náročnou akci vydrželi a měli trpělivost. Teď si mohou užívat méně hlučnou tramvajovou linku i bezbariérové zastávky,“ vzkázala primátorka města Markéta Vaňková.

Spoluinvestorem stavby byl Dopravní podnik města Brna. Ten spojil plánovanou městskou opravu kanalizace a vodovodu s rekonstrukcí tramvajové trati na téměř kilometrovém úseku.

„Zastávky Všetičkova a Heinrichova se díky rekonstrukci přeměnily na bezbariérové. Zejména pro lidi s pohybovými potížemi, seniory, ale i maminky s kočárky se tím pádem zvýšil komfort při cestování touto lokalitou. Pro obyvatele je pak podstatné to, že doprava v ulici bude méně hlučná a speciální rohože budou lépe bránit také šíření vibrací,“ uvedl radní pro oblast investic David Grund.

Dopravní podnik stály opravy 81,3 milionu korun, město zaplatilo za opravy 87,5 milionu a dalších 10,6 milionu korun za chodníky a parkovací místa. Už nyní se plánuje rekonstrukce další části ulice směrem k Husově, začne ale nejdříve za dva roky.