To tu ještě nebylo, technika v těchto dnech propojila šimpanze ze Zoo Brno a Safari Park Dvůr Králové. Zvířata se tak mohou vzájemně pozorovat prostřednictvím on-line streamu. Chovatelé již zaznamenali první pozitivní reakce zvířat v obou zahradách a přímý přenos tohoto „setkání“ může na internetu sledovat také veřejnost.

„Využili jsme nápadu a iniciativy brněnských nadšenců, kteří nainstalovali v obou zahradách velkoplošné obrazovky a vzájemně tak propojili dvě šimpanzí skupiny. Pro tato velmi inteligentní zvířata je to nový a zajímavý podnět, který je vlastně moderním enrichmentem,“ řekl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka.

Podobně pozitivně reaguje i druhá strana ze Safari Park Dvůr Králové. „Naši šimpanzi už spadají do skupiny zvířecích seniorů, ale každá novinka je samozřejmě zaujme. Občas se před obrazovku přijdou navzájem pochlubit jídlem nebo jsem zaznamenala, jak mě pozorují šimpanzi ze Dvora při úklidu expozice,“ komentovala s úsměvem reakce zvířat chovatelka šimpanzů v Zoo Brno Mariana Hubíková.

Na vzájemnou šimpanzí komunikaci se veřejnost může podívat také, a to prostřednictvím přímého přenosu každý den vždy od 8:00 do 16:00 zde: https://www.youtube.com/watch?v=cdpLR6hBG3A.