Brněnské derby na úvod nadstavby. Žabinám jde o hodně

Středečním prvním kolem startuje nadstavba Renomia Ženské basketbalové ligy a Brno uvidí další derby mezi domácím KP a hostujícími Žabinami.

  • Foto

    bkzabiny.cz

Žabiny jsou v tabulce aktuálně čtvrté a cílem pro nadstavbu je zaútočit na třetí místo, které nyní opanují jejich městské rivalky. Posun na třetí příčku je důležitý z hlediska nasazení do play-off, čtvrtá příčka by pro Žabiny znamenala v případném semifinále konfrontaci s USK.

„Kvůl smolnému úvodu sezóny nyní doháníme ztrátu a výhra v tomto derby by nás mohla nasměrovat správným směrem. Vzájemnou bilanci jsme byli schopni otočit v náš prospěch a dokázali jsme si, že s KP můžeme hrát. I přesto roli mírného favorita budou hrát soupeřky, navíc v domácím prostředí. Je to letos čtvrtý vzájemný duel a myslím, že týmy už se nemají příliš čím prekvapovat. Budou rozhodovat detaily. My musíme ustát osobní souboje na jednotlivých pozicích, hrát chytře a být mentálně odolní i v těžkých chvílích, jako tomu bylo v minulých dvou kláních. Hráčky mají mou důvěru a všichni se těšíme na další napínavý zápas ve skvělé kuliuse,“ uvedl před utkáním trenér Žabin Viktor Pruša.

Utkání se odehraje ve středu 26. února od 17:30 v hale Vodova v Brně.