VIDA! centrum totiž pořádá poslední dubnovou sobotu den v kostýmech, který bude o superschopnostech světa kolem nás.

 

„Děti by měly využít jedinečnou příležitost setkat se tváří v tvář se Supermanem, Capitanem America nebo mývalem Rocketem ze Strážců galaxie. Naučíme je ovládat živly a využívat sílu přírody. Dotknou se blesku nebo si vyrobí pavoučí sliz,“ informovala o programu hlavní koordinátorka akce Superhrdinové Kristýna Klašková.

 

Od 10 do 18 hodin se tak zájemci seznámí s magnetickou kapalinou nebo třeba plazmovou koulí. Těšit se můžou i na hru v expozici, při které porovnají své výkony se superschopnostmi zvířat. Připravený bude i fotokoutek s komiksovými bublinami, kde se každý může proměnit v superhrdinu.

 

„Každý, kdo přijde v kostýmu superhrdiny, získá poloviční vstupné,“ dodala mluvčí VIDA! centra Hana Laudátová. Poslední dubnová sobota bude také zároveň prvním letošním dnem, kdy zábavní vědecký park na výstavišti otevře venkovní expozici.

 

Padesátiprocentní slevu na vstupenku lze uplatnit pouze ze vstupného pro jednotlivce, neplatí pro rodinné a skupinové vstupné. O uplatnění slevy rozhodují pokladní na základě míry propracovanosti kostýmu. „Pozor, jen tričko se znakem superhrdiny určitě nestačí!“ zdůraznila Laudátová.

 

Zajímavým hostem na setkání superhrdinů bude v odpoledních hodinách ornitolog Evžen Tošenovský. „Přiveze šest zachráněných netopýrů, kteří jsou v jeho péči. Názorně ukáže, jakými jedinečnými vlastnostmi jsou vybaveni. Posluchači pak lépe pochopí, proč sloužili jako inspirace pro postavu Batmana,“ zmínila Klašková.

 

Všichni, kteří by rádi získali superschopnost rozpoznat za pár minut tisíce druhů zvířat a rostlin, jistě ocení seznámení s mobilní aplikací iNaturalist. Tu představí pracovníci brněnské hvězdárny. „Předvedou vám, jak spolehlivě určí téměř každý druh, který v městské džungli vyfotíte,“ vysvětlila Laudátová.

 

Aplikaci iNaturalist využijí účastníci během soutěže City Nature Challenge, která se od 29. dubna do 2. května ve více než čtyřech stovkách metropolí po celém světě. „Jejím cílem je ukázat, jak bohatou a jedinečnou přírodu ukrývají města,“ upozornila mluvčí vědeckého zábavního centra.