Veletrhy jsou určené pro obchodníky, výjimečně se nekonají módní přehlídky, na které chodila i veřejnost. Styl a Kabo bývají dvakrát do roka, letos v únoru se poprvé po 28 letech neuskutečnily.

Třídenní veletrh je proti letům před pandemií koronaviru menší asi o 40 procent. Někteří účastníci nedorazili kvůli podmínkám cestování, jiní šetří nebo dokonce v branži úplně skončili. Organizátoři očekávají podobnou návštěvnost jako loni, kdy byl veletrh ve zhruba stejném formátu, a to okolo 2000 lidí.

Móda zaplnila pavilon P, kde své nejnovější kolekce představí výrobci a prodejci nejen z Česka, ale také ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Maďarska, Řecka, Bulharska a Portugalska. Proti předešlým ročníkům nedorazí kvůli nutné karanténě například firmy z Indie, Číny a dalších vzdálenějších zemí.

Letošním tématem odborného doprovodného programu bude zdraví. V neděli se uskuteční II. mezinárodní podiatrické sympozium, které nese podtitul Zdravá noha a zdravá obuv. První blok bude věnován zásadám konstrukce zdravotně nezávadné obuvi pro děti, zaměří se také na obouvání dětí s vadami nohou. Druhý blok přítomné seznámí s tématem péče o nohy pacientů s diabetem.

Všichni vystavovatelé, návštěvníci i provozní zaměstnanci mohou na veletrh vstoupit pouze s platným potvrzením o bezinfekčnosti. Prokázat se mohou certifikátem o ukončeném očkování před více než 14 dny, potvrzením o prodělané nemoci ne starším než 180 dnů či testem. Čestná prohlášení o samotestech se neuznávají. Všichni účastníci musí po celou dobu nosit respirátor.