fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Brněnskou Slatinu povede opět starosta Jiří Ides, koalice bude ve složení Váš starosta & ČSSD, ANO a ODS

20180806-174909

Foto:

redakce (archiv)

Městskou část Brno-Slatina povede po volbách opět Jiří Ides (Váš starosta & ČSSD), koalici uzavře s hnutím ANO a ODS. Zpravodajský portál o tom informoval Daniel Dvořák z ČSSD.

Idesovo seskupení Váš starosta & ČSSD získalo ve volbách bez šesti setin čtyřicet procent hlasů (39,94 %) a oproti volbám v roce 2018 si polepšilo o více než šest procentních bodů (33,23 %). V jednadvacetičlenném zastupitelstvu tak získalo deset mandátů. Jiří Ides obhájil post starosty již po čtvrté.

Ačkoliv sociálním demokratům chybí k jednobarevné radě pouze jediný mandát, rozhodli se uzavřít širokou koalici s hnutím ANO, které získalo dva mandáty a s ODS, rovněž se dvěma mandáty. Dohromady tak seskládají pohodlnou většinou čtrnácti mandátů z jednadvaceti.

„Jednání o budoucí koalici probíhala velmi rychle, jelikož naše vyjednávací pozice byla díky fantastickému výsledku voleb velmi silná. Moc si vážím tak velké podpory a zároveň nás všechny zavazuje k tomu, abychom naši Slatinu vedli co nejlépe a ke spokojenosti všech našich občanů,“ uvedl Jiří Ides.

Nové složení radnice tak bude bez lidovců, kteří ve volbách získali 26,06 % a šest mandátů. „Pro změnu koaličního partnera jsme se rozhodli proto, že s kolegy z ODS se dlouhé roky známe, naše pracovní vztahy jsou velmi korektní a především jsme spolu našli celou řadu shodných programových priorit a projektů, které chceme společně v dalších čtyřech letech realizovat. Kandidáti za hnutí ANO zase přináší nové pohledy na fungování Slatiny, což rovněž velmi vítáme. Celé naší kandidátní listině dává spolupráce s těmito dvěma subjekty smysl a všichni věříme, že spolupráce bude úspěšná,“ doplnil Ides.

Rozložení rady městské části kopíruje výsledek voleb. Starosta a dva místostarostové budou z řad vítězné ČSSD, dva zbývající posty v radě si po jednom rozdělí Občanská demokratická strana a hnutí ANO.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT