Brněnský dopravní podnik bude od 28. září do 8. října měnit koleje v jednom z nejvytíženějších míst tramvajové sítě v Nádražní ulici, a to v místě kolejových spojek před východem z pátého a šestého nástupiště. Práce si vyžádají odklony linek a výluky, omezeni budou i chodci u hlavního nádraží, uvedla v tiskové zprávě Anna Dudková z tiskového oddělení brněnského magistrátu.

O prodlouženém víkendu od 28. září do 1. října bude přerušený provoz na třetí a čtvrté koleji, což jsou koleje blíže nádražní budově. Linky 7 a 8 tak nepojedou od nádraží po Nových sadech, ale odklonem přes Hybešovu, Václavskou a Vídeňskou. Linka 12 pojede do Komárova po druhé koleji.

V pracovních dnech příštího týdne, od 2. do 6. října, nebudou funkční spojky z první a druhé koleje na třetí a čtvrtou kolej. Linka 7 tak pojede nadále odklonem jako o víkendu, linka 8 už ale bude moct jet po své trase. Linka 12 pojede do Komárova stále po druhé koleji.

O víkendu 7. a 8. října budou mimo provoz první a druhá kolej. Linka 1 tak pojede přes náměstí Svobody, Husovou a Pekařskou a autobus náhradní linky X1 bude pendlovat z hlavního nádraží přes Hybešovu na Mendlovo náměstí. Linka 2 bude rozdělena na dvě samostatná ramena Stará osada – Hlavní nádraží a Nové sady – Modřice. Linka 12 pojede přes náměstí Svobody.