Brněnský dopravní podnik věnoval prvňáčkům stovku roušek

  • Foto

    DPMB

Je to jen pár dnů, kdy se do školních lavic vrátily ty nejmenší děti. I pro ně platí nařízení nosit roušky a dodržovat všechna předepsaná nařízení. Situace pro ně není jednoduchá a v dohledné době se s odložením roušek ani nepočítá.

„Současná situace sice stále není veselá, což ale nevidíme jako důvod, proč sobě nebo ostatním neudělat alespoň drobné radosti. Proto jsme do čtyř tříd prvňáčků na ZŠ Horácké náměstí v Brně přivezli stovku našich nových dětských roušek s motivy šalin. Doufáme, že jim zpříjemnily návrat do školních lavic,“ uvedla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Ta dále dodala, že roušky s tímto motivem půjdou do dvou týdnů také do prodeje, zájemci jej najdou  v eshopu DPMB nebo v Informační kanceláři na Novobranské 18.

„Zároveň jsme oslovili brněnské mateřské školy a školky v obcích, kam zajíždíme, aby pro nás nahrály s dětmi vánoční přání. Vybereme čtyři nejpovedenější, která pak budou v adventu týden po týdnu znít v našich vozech MHD. Ostatní zpracujeme a zveřejníme na sociálních sítích DPMB,“ doplnila Tomaštíková.

Podmínky pro účast nejsou nijak složité, stačí nahrát přání v délce max. 20 sekund s uvedením dané mateřské školky. Např. „Krásné Vánoce a parádní jízdu novým rokem přejí děti z mateřské školky Novobranská“. Jedná se o přání celé třídy, nikoli nahrávky jednotlivců. Fantazii se meze nekladou, může to být vtipné, netradiční, klasické… Jakékoli přání, které děti vymyslí. Zvuk lze nahrát třeba jen na mobilní telefon a zaslat do 26. listopadu 2020 přes Úschovnu nebo WeTransfer na email vanocniprani@dpmb.cz.