Výběr čtyř nejlepších cestovatelských filmů festivalu Expediční kamera, setkání, příjemné posezení, krásný výhled na Petrov a zejména pomoc postižené obci Mikulčice. To vše slibuje letní promítání Expediční kamera, kterou organizuje brněnská platforma Travelbakers. Jak říká její ředitel: „ i v této pro mnohé kamarády smutné době se chceme sejít a spolupodílet se financemi ze vstupného na obnově vesnice v Mikulčicích“.

Cílem akce je ukázat nejlepší cestovatelské filmy posledních let a inspirovat mladé lidi k cestování. Vybrané filmy ukazují úctu k přírodě, přátelství, pevnou lidskou vůli a odhodlání. A tato slova mají dle Travelbakers stejný obsah jak pro cestování, tak se prolínají i benefici na podporu obce Mikulčice. 

Vybrané filmy
82 vrcholů – Sv.Mořic – Interlaken- Zermatt-Chamonix-Gran Paradiso- Masiv Écrins. Co mají tato místa společného? Všechny mají více než 4000 metrů, nacházejí se v Alpách a také jsou součástí trasy, kterou se dvojice horalů ve složení Ueli Steck a Michael Wohlleben rozhodla zdolat

Oči Boha – Na hranicích Číny a Kyrgyzstánu, ve stínu sedmitisícových vrcholů – tam, v krajině nikoho, se hlubokými kaňony valí řeka Saryjaz. Řeka, která láká ty nejlepší kajakáře už od 30.let minulého století. Dobrodruhy, sportovce a blázny, kteří mají odvahu vystavit se tak silnému proudu, tak blízko skal, aby se na konci své cesty podívali do očí boha.

Pura vida – Nadšený cestovatel a cyklista Hervé si vymyslel bláznivý plán. Své kolo použít, jako pohon lodě a splout během několika měsíců řeku Amazonku. Po 40.000 km po silnicích a cestách přidělal v Ekvádoru kolo na loď, pojmenoval ji “Pura vida” a začal svoji životní cestu.

Surf Cuba – Komunistický režim svobodu obyvatel Kuby z velké míry potlačuje. Navzdory tomu jsou Kubánci z těch lidí, kteří umí najít v životě štěstí i tam, kde není. Kubánci vynikají v baseballu, fotbalu, a nebo v boxu. Poloha a podnebí země jsou ideální pro surfování, pobřeží Kuby je dlouhé skoro 3 000 km. Jenže v celé zemi není jediný surfařský obchod, takže z 11 miliónů obyvatel se tomuhle sportu věnuje 150 surfařů, pro které je každá vlna je pro nejen adrenalin, ale také špetka osobního odboje.