Brněnští strážníci dopadli muže, který prý několika lidem v centru hrozil sekerou

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Silně rozrušený muž včera odpoledne vytočil linku 156 chvíli poté, co jej na restaurační zahrádce v Jánské ulici obtěžoval neznámý mladý muž. Chtěl po něm údajně peníze, když mu je ale odmítl dát, plivnul prý na jeho stůl, velmi hrubě ho urážel, a nakonec údajně vytáhl z pouzdra za opaskem desítky centimetrů dlouhou sekyru s velkou čepelí, kterou před ním mával.

Volající se proto rychle schoval dovnitř, a tak pětadvacetiletý muž prý pokračoval s předmětem v ruce do Poštovské ulice. „Tam ho našli i strážníci, když právě sprostě pokřikoval na zaměstnance místního podniku. Také jemu prý mladý muž hrozil sekerou. Jeho špatná koordinace a artikulace nasvědčovala tomu, že by mohl být pod vlivem alkoholu nebo drog. Na dotaz strážníků, zda má u sebe sekyru, odpovídal velmi zmateně, hlídka ji pak objevila mezi jeho věcmi pohozenými na ulici,“ popsala mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Ta dále dodala, že drama pokračovalo. Když se totiž chtěla hlídka přesvědčit, že muž u sebe nemá další zbraně, začal být velmi agresivní a pokusil se na ni zaútočit. Strážníci ho tak s pomoci donucovacích prostředků spoutali. „Vzhledem ke své podnapilosti pak zamířil na záchytnou stanici. Republikoví policisté vyloučili spáchání trestného činu. Muž se tedy bude po vystřízlivění zodpovídat správnímu orgánu za přestupek proti občanskému soužití,“ uzavřela Skřivánková.

Zdroj: 
MP Brno