Brno bude o nadcházejícím víkendu plné historických vozů, veřejnost nahlédne i do vozovny v Komíně

  • Foto

    DPMB

Tradiční akce s názvem Dopravní nostalgie nabídne historické vozy v ulicích města Brna. Dopravní podnik otevře veřejnosti i trolejbusovou vozovnu v Komíně. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala tisková mluvčí brněnského dopravního podniku Barbora Doležalová.

„Svátek všech milovníků hromadné dopravy se blíží. Už o tomto víkendu se bude konat tradiční Dopravní nostalgie. Navíc se pro veřejnost otevře areál trolejbusové vozovny v Komíně, která v letošním roce slaví 25. výročí,“ potvrdila Doležalová.

V sobotu 18. června od 10 přibližně do 11:30 hodin budou na náměstí Svobody a v Brandlově ulici vystavena historická vozidla brněnské hromadné dopravy. „Jedná se o tramvaje, autobusy i trolejbus. Těšit se můžou na tramvaj 107 (dřevák) s vlečným vozem, tramvaj 4MT 134 s vlečným vozem, tramvaj T2, tramvaj K2, autobus Karosa ŠM11, autobus Škoda 706 RTO nebo trolejbus 15Tr,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Nebudou však chybět ani historická vozidla ze sbírek Technického muzea v Brně a jedno z největších lákadel – parní tramvaj Caroline. „Přibližně od 11:30 do 19 hodin budou v provozu zvláštní linky. Tramvaje a autobusy pojedou z náměstí Svobody, trolejbusy pak ze zastávky Česká. Velká část tras historických vozidel bude vedena k trolejbusové vozovně Komín,“ dodal dopravní ředitel DPMB Jan Seitl.

Právě Komínská vozovna bude v sobotu otevřená veřejnosti, a to celé odpoledne. Zájemci si mohou projít celý areál nebo si vyzkoušet stahování sběračů. Z odstavné plochy bude pravidelně odjíždět trolejbus, který má naplánovanou trasu celým areálem vozovny, a to i přes mycí linku a pracoviště údržby. „Připravena bude i výstava trolejbusů, prezentace řídicího informačního systému nebo komentované prohlídky. Nejmladší vozovna dopravního podniku funguje 25 let. Aktuálně zde nocuje 66 vozů a ve vozovně pracuje 63 zaměstnanců,“ uzavřela Dobešová.