fbpx
21. 03. 2023 Dnes má svátek Radek

Brno eviduje stovky ukrajinských dětí, které chtějí nastoupit do školy

skol-pix

Foto:

ilustrační (Pixabay)

Brno eviduje stovky dětí ukrajinských uprchlíků, které chtějí nastoupit do škol ve městě, řekl dnes primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj je připraveno je přijmout 27 škol. Tento týden jsou v kraji jarní prázdniny a děti do škol nechodí, začnou až po víkendu. Podle Hladíka má město připravenou i jednu základní školu s kapacitou asi 180 dětí, která by fungovala jen pro ukrajinské děti.

Hladík uvedl, že zájemců jsou stovky, ale přesná čísla zatím neví. "Máme 27 škol připravených je přijímat, ale stát nám musí povolit zvýšit rejstříkové kapacity škol. Máme připravený systém pro malotřídní třídy i novou školu jen pro ukrajinské děti v Cacovické ulici. Budova je nyní prázdná a měla se od září pronajmout. Kapacita je tam asi 180 dětí," uvedl Hladík. Podle něj je základ naučit děti mluvit česky. "A pokud tady zůstanou déle, tak je pak od září integrovat do tříd," dodal Hladík.

Rusko napadlo Ukrajinu před dvěma týdny. Boje si vyžádaly mnoho obětí. Ze země prchly zhruba dva miliony lidí. Přes 100.000 je v České republice.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT