Brno hledá nového ředitele Nemocnice Milosrdných bratří

Brněnští radní ve středu vyhlásili výběrové řízení na ředitele Nemocnice Milosrdných bratří. Zájemci mohou podávat přihlášky do 3. října. 

  • Foto

    firmy.cz

Náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL), který je zodpovědný za zdravotnictví, by chtěl mít nového ředitele k 1. lednu. Předešlý ředitel Josef Drbal rezignoval v srpnu a od 2. září je ředitelem Hospice svaté Alžběty v Brně.

Primátorka Markéta Vaňková (ODS) uvedla, že vedení města nejedná o možnosti sloučení dvou městských nemocnic, a to Nemocnice Milosrdných bratří a Úrazové nemocnice. "Chceme teď najít nového ředitele a o případném dalším vývoji brněnského zdravotnictví budeme jednat následně," řekla. O sloučení nemocnic psala některá média. Mluvilo se o něm už i v minulosti, ale sešlo z toho.

Drbal nastoupil do nemocnice po té, co ve funkci skončil za vypjaté situace v období lékařských stávek  Daniel Rychnovský. Drbal, který strávil na postu ředitele Nemocnice Milosrdných bratří skoro devět let, rezignaci nijak nezdůvodnil a důvody nesdělil ani Hladík. Podle Drbala se za jeho působení investovalo přes 200 milionů korun do pracovišť nemocnice v Polní ulici, ale zároveň se podařilo významně snížit provozní dotaci od města jako zřizovatele zařízení. "Když jsem přicházel, byla (dotace) kolem 48 milionů každý rok. Nyní je kolem 11 milionů a funguje to tak už několik let," uvedl Drbal.

Nemocnice Milosrdných bratří patří Hospitálskému řádu svatého Jana z Boha, provozuje ji ale město. Nemocnice má kolem 500 zaměstnanců a její roční rozpočet je kolem půl miliardy korun.