Brno je nejlepší město pro byznys na jižní Moravě

Brno se stalo vítězem krajského kola celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který zpracovává analytická agentura Datank. Vyhlašovatelem je týdeník Ekonom. Letos se uskutečnil již jedenáctý ročník výzkumu.

  • Foto

    Michal Žák

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií – podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, od nichž se dále odvíjí diskuze o vývoji podnikatelského prostředí v ČR.

„Město Brno se systematicky a dlouhodobě věnuje rozvoji podnikatelského sektoru v Brně.  Od podpory začínajícím podnikatelům v inkubátorech přes obchodní mise pro malé a střední podnikatele až po pravidelná setkávání vedení města v podnikatelských zónách. Podnikatelská veřejnost tvoří neopomenutelnou součást budoucího rozvoje města Brna. Ocenění vnímám jako výsledek dobré práce lidí, kteří se spolupráci s privátním sektorem každodenně věnují,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Ocenění bylo předáno na krajském setkání Svazu měst a obcí, které se uskutečnilo v úterý dne 5. března 2019 v Kongresovém centru na brněnském výstavišti.