Brněnské městské části Kohoutovice a Nový Lískovec posunou hranice mezi svými územími. Část cesty ze zastávky Lesní k hotelu Myslivna bude patřit Novému Lískovci. Novinářům to dnes řekl kohoutovický starosta Jakub Hruška (KDU-ČSL). Podle něj se změnou vyřeší dlouhodobé komplikace, které způsobuje neurčité rozdělení cesty a s tím spojené problémy při správě a údržbě. Brno má 29 městských částí.

Na návrhu změny se domluvili zástupci obou městských částí. „Jedná se o dlouhodobý problém. Na hranicích nad pomníkem na zastávce těsně nad Anthroposem v ulici Lesní je cesta, která vede z Nového Lískovce až na Myslivnu. Toto území je rozpůlené mezi městské části zvláštním způsobem, který činí problém při údržbě cesty,“ uvedl Hruška.

Jednání podnítil současný stav cesty

Podle Hrušky je po velkých deštích ve špatném stavu a je nutné ji opravit a vrátit do původního stavu. Za současné situace by údržba náležela oběma městským částem, které by se na ní musely podílet poměrně na základě umístění cesty v jejich území. „Domluvili jsme se proto se starostkou Nového Lískovce Janou Drápalovou (SZ), že jim naši část cesty převedeme, aby se o ni mohla postarat pouze jedna městská část, protože se cesta de facto nachází na jejich území,“ řekl Hruška. Podle něj krok usnadní práci oběma radnicím. Nový Lískovec už má připravený projekt na opravu komunikace.