fbpx
30. 05. 2023 Svátek má Ferdinand

Brno zmodernizuje za 67 milionů kuchyň ZŠ Pastviny, navýší kapacitu o 400 obědů

Foto:

redakce (MOŠ) - ilustrační

Brno chystá modernizaci kuchyně a jídelny v Základní škole Pastviny, kde by se mohl zvýšit počet obědů o 400. Náklady jsou 67 milionů korun, uvedla v tiskové zprávě radní pro školství Irena Matonohová (STAN).

Kromě toho chce město za 98 milionů korun zvýšit o 48 míst kapacitu v MŠ Michalova, kde plánuje přístavbu a modernizaci. ZŠ Měšťanská plánuje výstavbu tělocvičny v Požární ulici. S rekonstrukcí kuchyně školy, modernizací školky i vybudováním tělocvičny souhlasili radní města.

Modernizace kuchyně a jídelny v ZŠ Pastviny počítá s navýšením kapacity obědů o 400 a modernizací technologií provozu

„Chceme především snížit energetickou náročnost provozu, o což se město Brno snaží ve všech svých budovách. Zrychlení přípravného procesu také umožní uvařit větší počet porcí. S realizací počítáme už v příštím roce,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Náklady jsou 67 milionů korun, z toho 47 milionů uhradí město z rozpočtu, 17 milionů by mohla pokrýt dotace z Operačního programu Životní prostředí a přes tři miliony dá městská část Komín.

Přístavba a modernizace MŠ Michalova je v plánu letos a příští rok

Počítá se se vznikem 48 míst a provozním zázemím. Součástí bude instalace vegetační střechy a rekonstrukce kuchyně. Předpokládané náklady jsou 98 milionů korun, z toho téměř 52 milionů zaplatí město. Téměř 37 milionů bude usilovat z dotace, skoro deset milionů by měla zaplatit městská část Líšeň.

V plánu je ještě vybudování tělocvičny ZŠ Měšťanská. Město si nechá zpracovat investiční záměr

Se stavbou se počítá v letech 2025 až 2027. „Žáci prvního až čtvrtého ročníku nyní využívají k výuce tělesné výchovy prostory tuřanské Orlovny vzdálené asi 1 km od školy, což nutí vedení školy plánovat výuku ve dvouhodinových blocích, která je pro děti ve věku 6 až 10 let nevhodná,“ uvedla Vaňková. Podle Matonohové by vybudování tělocvičny vyřešilo problém se zabezpečením plnohodnotné výuky tělesné výchovy. Vzhledem k nedostatečné kapacitě jiných učeben by se v nové budově otevřela možnost například pro výuku jazyků a dalších předmětů nebo pro jedno oddělení školní družiny.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT