Brno letos na rozšíření kamerového systému vynaloží více než 23 milionů korun. Seznam deseti akcí schválili na svém posledním jednání radní města. Kamery se objeví například v Kohoutovicích, Líšni či Čertově rokli, projektová příprava čeká kamerové systémy v Maloměřicích a Obřanech nebo Jundrově. Další práce nyní zajistí Brněnské komunikace, uvedl na webu města radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).

„Kamerové body jsou zařazeny v závazném plánu od roku 2018. Pro každý rok se stanovuje náplň jednotlivých akcí ve spolupráci s Brněnskými komunikacemi a městskou policií. Je nutné počet a typ činností přizpůsobit aktuálně schválenému rozpočtu,“ uvedl radní. Loni dalo město na kamerový systém 11 milionů korun.

Letos se v Bystrci chystá přeložení optického kabelu, který propojuje městský kamerový systém a lodní dopravu

Počítá se s náklady 2,6 milionu korun. Za 980.000 korun přibude otočná kamera v ulici Hatě v blízkosti mateřské školy a workoutového hřiště. Na 1,6 milionu korun vyjde otočná kamera na budově Knihovny Jiřího Mahena v Bohunicích. Monitorovat bude kromě jiného dětské hřiště a zastávku městské hromadné dopravy. Otočné kamery přibudou i před úřadem v Chrlicích, na konečné zastávce MHD Čertova rokle a čtyři kamery za 7,5 milionu korun budou na náměstí Karla IV. a v parku Michalova v Líšni. Pět kamerových bodů za 4,9 milionu korun vznikne na několika místech v Kohoutovicích.

Na stovky tisíc vyjdou i projektové přípravy na kamerový systém v dalších městských částech jako Maloměřice a Obřany, Komín nebo Jundrov.