Vedení města chystá v letošním roce mnohamilionové investice do zelenějšího a ekologičtějšího města. Dostane se na revitalizace a výstavby nových parků, investiční akce do zoologické zahrady, využití artézských vod a pokračování ekologických dotačních programů. Zpravodajský portál BRŇAN o tom v tiskové zprávě informoval primátorčin náměstek Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Celých 10 milionů korun přijde na využití artézských vod za účelem nouzového zásobování obyvatelstva pitnou vodou za krizového stavu.

Dalších 25 milionů korun je vyčleněno na dotační programy s cílem vytváření zelených střech, využití srážkové vody, podpory ekologických projektů, podpory oživení zeleně ve vnitroblocích a u nábřeží řek.

“V současné době se ukazuje nesmírná důležitost vlastních zdrojů ať už v případě pitné vody, nebo energetické soběstačnosti. Směřování k energetické nezávislosti je potřeba podporovat a zpřístupňovat všem obyvatelům města, proto mám radost například z toho, že byla v dotačním programu zelených střech zakotvena možnost jejich kombinace s fotovoltaickými panely, což z naší strany představuje ještě atraktivitu nabídky,” popsal Suchý.

Další peníze poputují třeba na rekonstrukci prostoru před obřadní síní na pohřebišti v Židenicích, tam půjde 6 milionů. Nebo se chystá realizace opatření na Brněnské údolní nádrži s rozpočtem 20 milionů korun.

“V Zamilovaném hájku se za 1,75 milionu korun plánuje výstavba sportovních prvků v okolí retenční nádrže a naučná stezka. Žabovřeské louky čeká zhruba za 2 miliony korun zpřístupnění řeky Svratky rekreačními pobytovými schody, relaxační zóna, odpočinkový mobiliář a herní prvky,” uzavřel Suchý.