Brno má po 13 letech nový web, často hledané informace nabízí na úvod

  • Foto

    redakce

Město Brno má po 13 letech nový web, potvrdil primátorčin náměstek Tomáš Koláčný (Piráti). Nejčastěji hledané informace najdou lidé hned na úvodní stránce. Novinkou jsou navigace k jednotlivým budovám magistrátu nebo virtuální prohlídky nejnavštěvovanějších pracovišť. Web je přívětivější pro zobrazení v mobilním telefonu. Při návrhu struktury město vycházelo z analýzy dat o chování uživatelů.

Web podle města splňuje všechny požadavky na kybernetickou bezpečnost a přístupnost, je přehledný a graficky minimalistický. "Zaměřili jsme se na to, abychom pokud možno zkrátili veškerý obsah a aby došlo ke spolehlivé migraci veškerých dokumentů města, jako jsou zápisy ze schůzí a jednání samosprávných orgánů, rozpočty nebo městské vyhlášky a nařízení," uvedl Koláčný.

Chování uživatelů chce město nadále vyhodnocovat, aby mělo podklady pro další úpravy. "Navíc už nyní chystáme další kroky pro zlepšení komfortu návštěvníků. Jde především o Portál občana Brna, který výrazně posune možnosti digitální komunikace obyvatel s úřadem," řekl Koláčný. Spuštěný web je největším projektem na nové webové platformě, ale není jediný. Vznikla už například nová sekce pro podávání návrhů v participativním rozpočtu damenavas.cz. Postupně se na platformu přemístí všech asi 40 webových stránek spojených s městem, dalších 29 webů mají městské části.

Příprava nového webu začala v roce 2015. Cena za celou platformu přesáhla 7,2 milionu korun. Zajištění provozu platformy s neomezeným počtem webů do srpna roku 2025 bude stát přes 8,8 milionu korun.

Zdroj: 
čtk