Brno opraví sociální zařízení v ZŠ a MŠ Waldorfská

Bude to stát skoro čtyři miliony korun a práce by měly být dokončeny v prosinci.

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Brněnští radní vybrali zhotovitele prací, kterým se díky nejnižší ceně stala společnost Zerastav. "Stávající sociální zařízení na Waldorfské základní a mateřské škole v Plovdivské ulici je staré více než 20 let. Je ve špatném stavu a propadají se kachličky. Zároveň jsou v havarijním stavu rozvody kanalizace, topení i vody," uvedl radní pro školství Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Práce by měly začít po podpisu smlouvy. Trvat by měly do 10. prosince. Brno v posledních letech dává do rekonstrukcí škol ročně kolem 200 milionů korun. Kromě toho město plánuje od školního roku 2021/2022 zvýšení kapacity o 85 míst. Asi za 50 milionů zrekonstruuje výměníkovou stanici v Plovdivské ulici, kam se ze školních prostor přesune středisko volného času. Tím pádem bude kapacita pro nová místa. Školu nyní navštěvuje kolem 360 žáků.

Waldorfská škola je alternativní vzdělávací program, který si zakládá na přípravě člověka nejen znalostně, ale také rozvojem tvůrčích schopností a sociálních dovedností. V hodinách chybějí učebnice nebo známkování, důraz se klade na umělecké předměty a pracovní a řemeslné dovednosti. Podle Suchého je zájem velký.

 

Zdroj: 
čtk