fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Brno příští rok zahájí rekonstrukci ZŠ Hamry za 58 milionů, bude zateplena

Foto:

redakce (archiv)

Brno chce příští rok začít s rekonstrukcí Základní školy Hamry v Maloměřicích. Obě budovy budou zatepleny a dostanou nová okna, oprava se dotkne také topení a kanalizace. V tiskové zprávě to uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).

Práce budou stát téměř 58 milionů korun, přes 12 milionů by měla pokrýt evropská dotace.

Městští radní schválili soutěž na zhotovitele. Vedle zateplení a oken čekají školu další práce. „V objektu při ulici Hamry budou instalovány vzduchotechnické jednotky a nástavba jedné učebny a dvou kabinetů, opraví se také hřiště. Díky rekonstrukci se sníží energetická náročnost budov, zlepší se jejich vnitřní klima a škole se rozšíří prostor pro výuku,“ řekla Vaňková.

S pracemi se počítá od příštího března do června 2024.

Stavět se bude za provozu, rozsáhlejší práce se ale uskuteční přes letní prázdniny. „Pro zhotovitele platí pokyn, že veškeré činnosti, které by narušovaly výuku, nesmí být prováděny ve dnech školního vyučování od 8:00 do 14:00. Také musí být zajištěno, že rekonstrukce kotelny a otopné soustavy neomezí vytápění objektu v průběhu topné sezony a ohřev teplé vody mimo topnou sezonu v době provozu školy,“ uvedla Vaňková.

Brno zřizuje 140 školek, do kterých chodí asi 11.500 dětí, a kolem 70 základních škol, které navštěvuje přes 32.000 žáků.

Líbí se mi

2
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT