Pražané naopak slavili první vítězství v ročníku a s pěti body se posunuli na dělené sedmé místo tabulky. Zbrojovka má po sestupu po čtyřech zápasech na kontě jen čtyři body a je až devátá.

Brno přitom začalo pod televizní věží lépe a po čtvrthodině ho poslal do vedení přesnou hlavičkou Růsek. Jenže domácí skóre brzy otočili. V 18. minutě doklepl míč do sítě Musa a za pět minut se z dorážky prosadil Dočekal. Po pauze nachytal hostujícího brankáře Melichárka přízemní střelou Sintean a 20 minut před koncem už jen pohotově snížil Magera.

Fotbalisté Českých Budějovic a Ústí nad Labem vyhráli i ve 4. kole nové sezony druhé ligy a spolu s vedoucí Jihlavou tvoří trojici bodově dosud stoprocentně úspěšných týmů. Jihočeši doma góly v závěru porazili Prostějov 3:1 a Ústí vyhrálo 2:1 ve Vlašimi.

České Budějovice vedly od 14. minuty, kdy Ledecký dorazil míč do sítě po střele Kladrubského, ale hned za osm minut srovnal povedenou ranou Píchal. Těsně před pauzou domácí kapitán Kladrubský z penalty trefil jen tyč a o výhře favorita tak rozhodli až střídající hráči. V 77. minutě zblízka udeřil Wermke a pojistku přidal patičkou Táborský.

Ústí rozhodlo o vítězství ve Vlašimi už do přestávky. Ve 24. minutě se do odkryté branky trefil Richter a v nastavení první půle Leibl zvýšil hlavou. Za domácí už pouze z úhlu snížil v 72. minutě Fortelný.

V posledním včerejším duelu remizoval Sokolov ve Varnsdorfu bez branek. Svěřenci Pavla Horvátha tak získali první bod v sezoně.