Brno se připravuje na open-air festival PonavaFest, o víkendu rozezní park Lužánky

  • Foto

    PonavaFest (archiv)

Nadcházející červencový víkend bude v Lužánkách patřit jazzu, alternativním hudebním žánrům, ale také divadlu, poezii a dalším doprovodným aktivitám pro dospělé i dětské návštěvníky. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informovala mluvčí akce Petra Biache.

„Stejně jako předchozí ročníky bude i ten letošní bez plotů a bez vstupného. Kromě zástupců domácí hudební scény jsme pozvali také zahraniční kapely. Jde například o americko-berlínský projekt MeoW v čele s hvězdným jazzovým bubeníkem Jimem Blackem, nizozemský Cyrille Oswald Group nebo brněnskou legendu Dunaj,“ popsala Biache.

I přes pandemii se organizátorům podařilo zachránit i loňský ročník PonavaFestu, který odehráli v podobě série osmi koncertních bloků. Letošní PonavaFest bude opět živým setkáním českých i zahraničních umělců a publika, i když s menším časovým posunem. „V původním květnovém termínu jsme si na vlnách internetového streamu užili koncert Jakuba Mizerackeho z Polska, další vystoupení jsme posunuli na červenec. Od roku 2016 jsme na festivalových pódiích v parku Lužánky přivítali už přes dvě stě vystupujících. Také letos je připraven pestrý program, a tak se těšíme se, že na PonavaFest 2021 si najdou cestu nejen příznivci jazzu a alternativních žánrů,“ uvedl hlavní organizátor Vít Kalvoda.

Kromě již zmíněných hlavních hvězd festivalu se na hlavním pódiu představí kapely HOKR, Nedělní lidé, Zaracha, YLO africký slon, česko-slovenský Peter Korman Quintet, brněnský projekt Witch Orchestra – Frank Zappa Tribute, ostravský Inženýr Vladimír, brněnská kytarovka Tryo, alternativní čtveřice Postižená oblast nebo mezinárodně oceňovaný violoncellista Josef Klíč.

Také scéna Šapitó nabídne po celý víkend nabitý program: divadelní představení, stand-up komedii a tzv. slam poetry – specifický styl na pomezí básnického a zpívaného přednesu. Pro začínající i pokročilé stand-up komiky bude k dispozici otevřená scéna Open Mic a nebude chybět ani doprovodný program: tetování hennou, sítotisková dílna, exhibice AcroYogy, slackline, projížďky na koních nebo aktivity pro děti, které připravuje Veřejná zeleň města Brna.

Fotogalerie: