Radní městské části Brno-střed zatím neplánují změny ve vedení Základní školy Kotlářská v Brně, kde část učitelů v souvislosti s údajně neřešenou šikanou podala výpověď. Situací se radní zabývali v pondělí a dál se jí budou věnovat. Městská část také chystá setkání s učiteli a rodiči, řekl mluvčí radnice Michal Šťastný. Ředitel školy Libor Zřídkaveselý sdělil, že škola zajistila šest nových učitelů.

Sebevraždu žáka vyšetřuje policie

Média minulý týden informovala, že ze školy odešlo několik pedagogů, podle kterých skupina žáků opakovaně šikanovala je i spolužáky. Vedení školy to podle odcházejících učitelů odmítalo řešit. Uvedli také, že s šikanou, kterou potvrdila i Česká školní inspekce, může souviset lednová sebevražda jednoho z žáků. Sebevraždu vyšetřuje policie.

Radní vyzpovídali ředitele a spolupracují s inspekcí

„Rada městské části se na svém zasedání zabývala postupem při řešení situace na ZŠ Kotlářská. Setkala se s ředitelem školy a organizuje další setkání s rodiči a učiteli. Vedení městské části je nadále v kontaktu s Českou školní inspekcí, s níž spolupracuje na řešení záležitosti. Současně připravuje opatření a kroky, které budou jednoznačně ve prospěch žáků, jejich rodičů a učitelů,“ uvedl Šťastný.

Všechny podněty jsme řešili, tvrdí ředitel školy

Terčem šikany byl údajně i zemřelý chlapec, jehož spolužáci na to upozornili vedení školy. Ředitel tvrdí, že škola neměla informace, jež by mohly sebevraždě zabránit, a stojí si za tím, že nic nezanedbali. „Všechny podněty jsme řešili,“ tvrdí. Podle médií ze školy odchází 12 pedagogů. Zřídkaveselý tento počet považuje za zavádějící. „Je smíchané víc věcí dohromady. Potřebujeme šest nových učitelů a ty máme. Všechno je zabezpečené a připravujeme příští školní rok,“ dodal.