„Půjde v první řadě o opravy střechy a zateplení budovy. Díky tomu se uspoří za energie,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík. Radní města Brna už vybrali stavební společnost a jakmile uplynou zákonné lhůty, obě strany smlouvu podepíšou a firma převezme staveniště. "Z valné většiny stavební práce neomezí provoz, předpokládáme, že drobné omezení bude v momentě, kdy  dělníci vymění také okna a dveře,“ doplnil náměstek Hladík.

Přes dva miliony korun by měla pokrýt dotace, zbytek dá město z rozpočtu. Objekt nabízí pětadvacetimetrový bazén. Cílem projektu je zlepšit energetickou náročnost budovy, šetřit energie a snížit produkci znečišťujících látek.

Brno investuje do oprav bazénů miliony korun. Opravuje bazény ve školách, loni například dokončilo rekonstrukci koupaliště Riviéra za více než 200 milionů korun, kde jsou nové nerezové vany a atrakce. Díky tomu se až zdvojnásobila návštěvnost, která loni přesáhla 168.000 lidí. V Městském plaveckém stadionu Lužánky město buduje za 15 milionů korun rekreační wellness zónu, na bazén chce město v budoucnu navázat stavbou akvaparku odhadem za půl miliardy korun.