fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Brno za 46 milionů postaví dva domy s 15 byty pro mladé rodiny

Brno postaví za 46 milionů korun dva bytové domy ve Valchařské ulici. Nabídnou 15 startovacích bytů pro mladé rodiny, řekl dnes novinářům náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD). 
table-629772-960-720

Foto:

ilustrační, redakce

Podle něj by se mělo začít stavět v polovině letošního roku a hotovo má být do konce příštího roku.

Brněnští radní dnes vybrali firmu Hrušecká stavební, která oba domy postaví. "Jeden dům vznikne na místě zbouraného bytového domu. Nabídne devět bytů," uvedl Pospíšil. Čtyřpodlažní stavba bude mít v přízemí provozní, technické a parkovací prostory, v každém dalším patře pak budou tři byty o velikosti 2+kk a 3+kk. Objekt bude mít ploché zelené střechy.

Druhý dům bude naproti v proluce v řadové zástavbě. Bude mít čtyři patra. V přízemí budou garáže a sklepy, v dalších patrech pak vždy dva byty. Projekt čeká na realizaci od roku 2016. Ovlivnila jej ale rekonstrukce Valchařské ulice. Nakonec město stavbu zkoordinovalo s demolicí jednoho ze starých bytových domů.

Smlouva pro nájemce bude na tři roky, nájemné bude snížené na necelých 60 korunách za metr čtvereční. Díky tomu mladí lidé podle Pospíšila získají možnost, aby si našetřili peníze na vlastní bydlení.

Brno má bezmála 30.000 bytů. Většinu ale mají ve správě městské části, kterých je 29. Více než 50 bytů je startovacích, snížené nájemné mají i sociální byty, kterých je téměř 200.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT