Neustále se zvyšující počet obyvatel s sebou nese i nárůst počtu mladých rodin, které hledají pro své děti školská zařízení. Právě na poptávku po základním vzdělávání reagovala i městská část Brno – Žebětín. Do dvou let by tu měl vzniknout nový pavilon, který stávající kapacitu ZŠ Otevřená zvýší o sedm tříd, informoval o tom starosta Žebětína Vít Beran (KDU-ČSL).

Vedení městské části už má projekt a plánovanou investici asi 80 milionů korun z větší části pokryje dotace. První žáci by do lavic v novostavbě mohli zasednout v září 2025.

Záměr výstavby je takový, že ve finále by žebětínská škola měla 27 kmenových tříd, vždy 3 třídy na jeden ročník. Už pátým rokem nastupují 3 první třídy, a proto se z kapacitních důvodů v letošním roce musí 3 třídy vrátit zpět do staré budovy školy na Křivánkově náměstí, kde je v současné době ZUŠ Františka Jílka.

Projekt na rozšíření školy je připraven, projednává se územní rozhodnutí a vypořádávají se námitky souseda

„Máme už schválenou žádost zastupitelstvem města Brna na ministerstvo školství o dotaci ve výši 56 milionů korun. Celková hodnota projektu je 80 milionů korun. Stavba bude z modulárních velkoobjemových kontejnerů, což urychlí termín výstavby. Pavilon bude se stávajícím objektem propojen spojovacím krčkem,“ popsal Beran.

V rámci výstavby bude zvětšena i retenční nádrž na dešťovou vodu

Škola měla být fakticky od svého počátku koncipována jako plnohodnotná základní škola. Protože se počet dětí v Žebětíně neustále zvyšuje, potřebujeme školu rozšířit o další kmenové učebny. Tohle je další ze zásadních projektů ve školství a jsem rád, že se nám nadále daří navyšovat kapacity škol. Pomůže to nejen Žebětínu, ale i rodičům, kteří nebudou muset řešit, kde by měly jejich děti navštěvovat druhý stupeň základní školy,“ doplnil náměstek primátorky města Brna Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).