Brno chce řešit nedostatek bytů ve městě, pomoci může výstavba mezi ulicemi Křenová, Rumiště a Mlýnská. Na proměnu lokality už město hledá projektanta. V tiskové zprávě to uvedla Radka Loukotová z brněnského magistrátu.

„Stavební stroje by se už za tři roky mohly pustit do bourání a následné bytové výstavby v místech bývalého Dřevopodniku. Úkolem projektanta bude navrhnout zhruba 250 bytových jednotek a plány zkoordinovat s přípravou a realizací Brněnské třídy i se zamýšlenou revitalizací Staré Ponávky,“ popsala Loukotová.

Brownfield bývalého Dřevopodniku mezi ulicemi Křenová a Rumiště je jednou ze šesti lokalit, které Brno připravuje pro městskou družstevní výstavbu. „Máme v plánu postavit tu zhruba 240 dostupných družstevních bytů. Dům bude stát přímo na budoucí nové městské třídě, a ač se to nyní tak nemusí jevit, bude to velmi dobrá lokalita,“ dodal náměstek brněnské primátorky Jiří Oliva (ČSSD).

Ten dále doplnil, že město v této lokalitě vlastní dva bytové domy Rumiště 7 a 11, nabízí se tak možnost jejich nástavby. „Vzniklo by tu tak zhruba deset dalších nájemních bytů,“ zdůraznil Oliva.

V rámci přípravy už bylo provedeno zaměření a zakreslení všech pozemků a objektů včetně inženýrských sítí, objekty prošly stavebně technickým průzkumem a uskutečnily se také inženýrsko-geologický a hydrogeologický průzkum včetně sond. Kromě těchto dokumentů bude mít projektant k dispozici objemovou studii lokality a technickou studii Brněnské třídy.

„Předpokládané náklady celého projektu se pohybují kolem jedné miliardy korun,“ dodala Loukotová.

Projekt by měl být hotov na konci roku 2024 a o tři roky později by se do míst mohli stěhovat první nájemníci.