Faltýnek se tehdy sám přihlásil na policii, že asi někoho zranil. Uvedl, že šlo o omyl. Dříve působil jako poradce iráckého ministra obrany. Za těžké ublížení na zdraví mu hrozil až dvanáctiletý trest.

Hlavní líčení mělo po dnešku pokračovat ještě ve středu. "Soudci ale naznali, že není potřeba další dokazování. Rozhodli proto už v pondělí," řekla serveru mluvčí krajského soudu Eva Sigmundová.

Incident se stal v říjnu 2016 v nočních hodinách poblíž restaurace v Sokolnicích, kde na trojici mužů podle spisu Faltýnek bezdůvodně zaútočil dřevěnou tyčí. Muži dostali rány do hlavy a další částí těla, jednoho z nich musela odvézt s otřesem mozku do nemocnice záchranná služba.

Před soudem Faltýnek vypovídat odmítl kvůli údajně špatnému psychickému stavu, který má souviset s jeho dřívějším působením v armádě. Uvedl jen, že si na incident nepamatuje. V přípravném řízení sdělil, že ho někdo údajně napadl, on měl otřes mozku a následně si trojici spletl s útočníky.

Faltýnek má za sebou jako voják řadu zahraničních misí, mimo jiné patřil jako důstojník mezi poradce iráckého ministra vnitra. Od incidentu je postavený mimo službu. Nejméně dvakrát byl od té doby hospitalizovaný kvůli špatnému psychickému stavu.