V sobotu 2. září opět zavládne v brněnských ulicích chilli. Bude se degustovat letošní úroda papriček a výrobky z nich. Příjemný letní gastro festival Chillibraní nabídne spoustu stánků s jídlem, pitím, chilli ve všech podobách, doprovodný program a jako již tradičně bude soutěž CHILLIŽROUT 2023 – Mistrovství ČR a SR v pojídání chilli papriček. Za organizátory akce to zpravodajskému portálu BRŇAN sdělila Dominika Hejlová.

Pohodová akce v areálu Bzzzukot

Akce bude probíhat v pohodovém duchu v areálu Bzzzukot v brněnských Židenicích, který se otevře už hodinu před polednem. „Návštěvníci se mohou ve stáncích těšit na ochutnávky chilli a dobrot z nich jako třeba omáčky, papričky i věci potřebné k jejich pěstování. Méně ostré jazýčky se nemusí bát, stánky nabízí i méně pálivá jídla a k tomu jim zpříjemní dobrou chuť doprovodný program v areálu plné zeleně, kde se můžete v klidu odpočinout. Nebudou chybět ochutnávky od řemeslných pivovarů,“ vypočítala Hejlová.

Pálivý burger a klání pivařů

V průběhu dne proběhne soutěž v pojídání pálivého burgeru od partnera U Dřeváka Beer&Grill a nebude chybět ani pivní soutěž s partnerským pivovarem. Ochutnávat a hodnotit se budou omáčky, chutney a podobné chilli mňamky, z nichž jedna získá ocenění Výrobek roku. Hlavní částí programu bude v 18 hodin soutěž CHILLIŽROUT 2023 a na závěr koncert kapely.

Chilližrouti si to rozdají ve dvanácti kolech

Soutěž CHILLIŽROUT 2023 – Mistrovství ČR a SR v pojídání pálivého je každý rok zlatým hřebem celé akce a hlavně show, která baví účastníky i diváky. „Chilližrouti letos budou konzumovat chilli omáčky i čerstvé chilli papriky té nejlepší kvality od pálivostí kolem 10 tisíc SHU až po vzorky obsahujících SHU v miliónových číslech. Proběhne kolem dvanácti soutěžních kol, kdy se s každým zvyšuje obsah kapsaicinu v přichystaném vzorku. K zapojení do soutěže je nutná registrace na stránce pro soutěžící. Jejich počet je letos neomezený,“ upřesnila mluvčí festivalu.

Deset procent z tržby půjde na charitu

Festival se koná pod záštitou hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL), primátorky Markéty Vaňkové (ODS) a místostarostky Židenic Jany Šťastné (Petr Kunc – Hlas pro Židenice). Chillibraní bude mít i charitativní rozměr. „Deset procent ze sobotní tržby našich partnerských restaurací půjde na podporu nemocného Kubíka Melouna s cystickou fibrózou,“ dodala Dominika Hejlová.