Chtěl ubít přítelkyni tyčí. Soud nechal obžalovaného ve vazbě

Přítelkyni chtěl podle žalobce zabít kovovou tyčí. Teď za to Vratislav Vrba čelí obžalobě z pokusu o vraždu. Soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

  • Foto

    redakce (REJ)

Pokus o vraždu se odehrál podle státního zástupce loni na podzim v Brně v dílně, která patřila obžalovanému. „Poškozenou napadl nečekaně údery železnou tyčí do hlavy. Když padla na zem, pokračoval v útoku a tyčí se ji také snažil bodnout do břicha. Obžalovaný pak vlezl do montážní jámy v dílně, toho poškozená využila a utekla,“ popsal státní zástupce Petr Bejšovec.

Oběť ze surového útoku vyvázla s rozbitou hlavou a měla také zlomenou čelist. „Mohlo dojít k vážnému poranění mozku a poškozené hrozila smrt,“ dodal žalobce. Padesátník Vrba vinu popřel. Tvrdil, že se s o sedmnáct let mladší přítelkyní v dílně jen pohádal kvůli tomu, že u ní v autě našel drogy a vyhodil je. Po zatčení přitom kriminalistům vypověděl, že ženu jen dvakrát přetáhl přes záda smetákem. A při dalším výslechu zase uvedl, že ji praštil přes zadek teleskopickým obuškem. „Nechtěl jsem mluvit o těch drogách. Ale když odcházela z dílny, nic jí nebylo, krev jí netekla. Asi muselo dojít k něčemu, když tam dojela ta další auta,“ prohlásil.

Muže k soudu vodí eskorta z vazby. A trestní senát nyní rozhodl, že obžalovaný zatím zůstane za mřížemi. Na svobodu mu nepomohl ani písemný slib. Podle soudců by se totiž mohl vyhýbat trestnímu stíhání a mohl by v trestné činnosti pokračovat. Za pokus o vraždu mu hrozí až 18 let vězení.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
Brňan (REJ)