Riviéra. Areál u řeky Svratky v atraktivní lokalitě, v centru města Brna, naproti brněnskému výstavišti. Místo, které má nakročeno k tomu, stát se brněnskou chloubou, se dočkalo rozsáhlé rekonstrukce. „Jsme téměř u konce všech prací. Areál se dočkal zásadní změny a tím je nový nerezový bazén. Momentálně je již napuštěný a prochází zkušebním provozem,“ uvedl Antonín Crha, předseda představenstva STAREZ-SPORT, a.s.

Na svém místě je již nainstalovaný i tobogán a řada dalších zábavních prvků, ke kterým patří i lezecká stěna. V původním plánu bylo zachovat stávající dlažbu, nicméně rekonstrukce prokázala, že kvalita chodníků již neodpovídá soudobým požadavkům a investor se rozhodl pro radikální obnovu i u nich.

„Na chodníky od minulého týdne navazují i nově založené trávníky. Zvolili jsme možnost kobercového položení již hotových trávníků, které nám zaručí rychlé ozelenění,“ doplnil Crha.

O tom, že je o tento areál velký zájem, není pochyb. Během slunečného víkendu se tu v sezóně vystřídá více jak 4 tisíce návštěvníků. Areál má být znovu po rekonstrukci otevřen 16. června tohoto roku.

Historie areálu Riviéra sahá až do počátku 19. století, od té doby ale prošel výraznými změnami a vystřídal několik vlastníků, což se negativně podepsalo na jeho stavu. Momentální stavební zásah bude nejvíce komplexní.