Kapelník Dalibor Štrunc je jedním z nejžádanějších českých cimbalistů, ale působí také jako hudební skladatel, textař, zpěvák a pedagog. Svou koncertní činnost kombinuje s pestrou studiovou prací a výukou hlavního oboru cimbál na brněnské konzervatoři. Jako interpret je výrazným a osobitým představitelem moravské cimbálové tradice, na první poslech se odlišující od dalších středo- a východoevropských cimbalistů. Jeho prokázaná hráčská zdatnost inspirovala i několik současných skladatelů vážné hudby, kteří mu věnovali některá svá díla (Zdeněk Lukáš, Bohuslav Řehoř, Martin Jakubíček, Miloš Štědroň, Radek Zapletal aj.).
Kromě interpretačních aktivit se v poslední době věnuje i práci producentské a vydavatelské, kde jeho zájem směřuje do oblasti nekomerční, především vážné hudby, a je pedagogem na Konzervatoři Brno. Jeho žáci v ústavu také pravidelně vystupují.

Cimbal Classic vystoupil v ústavu už popáté – první koncert se uskutečnil v roce 2005. I ten letošní koncert byl benefiční, tedy jinými slovy všichni muzikanti v ústavu vystoupili zcela zdarma bez nároku na jakýkoliv honorář. Jejich jediným cílem bylo zpříjemnit pacientům pobyt v nemocnici. Ovšem vystoupení v ústavu není jediným projektem, na kterém s Cimbal Classicem MOÚ spolupracuje. Kapelník a zakladatel skupiny Dalibor Štrunc propůjčil svou tvář – společně se svými dětmi a dalšími 11 známými tatínky – kalendáři MOÚ na rok 2011 s mottem Největší zázemí pro dítě je zdravý táta. V současné době můžete tyto fotoobrazy vidět ve 2. patře Švejdova pavilonu v chodbě vedoucí k chemoterapeutickému stacionáři.

Ve středu se prostor galerie Žlutý kopec zaplnil nejen pacienty centra. Cimbal Classic předvedl celou šíři svého repertoáru, na pořad se dostaly i písničky z loni vydaného alba Nepřestaň si malovat. Skvělé instrumentální výkony i precizní vokály v čele s hlasy Katky a Dalibora Štruncových potěšily všechny přítomné. A když těsně před koncem "vystřihli" svoji "vlajkovou loĎů, jak řekl Dalibor Štrunc, písničku Vrávorám, emocionální zážitek byl naprosto dokonalý. Pokud věříme tomu, že hudba léčí, středeční koncert byl opravdu plnohodbotnou léčebnou terapií. A právě Galerie Žlutý kopec je místem, kde nádherné tóny Cimbal Classicu si najdou přímou cestu k našim srdcím.