Cirkus Humberto vyráží po nucené pauze na turné, jeho první zastávkou je Brno

Humberto se jako největší a nejslavnější český cirkus vrací do své jubilejní 70. sezóny. Právě proto také nese letošní program příznačný název Legenda. Cirkus Humberto prezentuje to nejlepší, co moderní cirkusové umění v 21. století.

  • Foto

    Cirkus Humberto

Návštěvníci se mohou těšit na přední artisty z Česka, Mongolska, Chile, Portugalska, Ruska, Rumunska či Itálie. A také na nádherná zvířata, která jsou právem pýchou Cirkusu Humberto. Kromě indických slonic Sharon a Baby, smečky somálských lvů, trojice hnědých medvědů, stáda zeber, karavany velbloudů, dromedárů a lam, čeká na malé i velké návštěvníky i jedno velké překvapení. Po letech se pod zdejší šapitó vrací vrcholová drezúra koní, která k tradičnímu cirkusu neodmyslitelně patří.
 
„Ačkoli bude kapacita stanu v důsledku vládních opatření dočasně omezena, pevně věříme, že společně s diváky vytvoříme tu správnou cirkusovou atmosféru. Jsme připraveni zajistit bezpečný provoz za přísných hygienických podmínek. Dohlédneme na dodržování povinných rozestupů, k dispozici budou stojany s dezinfekcí,“ říká ředitel Cirkusu Humberto Hynek Navrátil. 
 
I v letošní sezóně mají navíc zájemci možnost kdykoliv navštívit zázemí cirkusu a podívat se na tréninky všech zvířat, a to včetně těch nejmenších.
 
To a mnoho dalšího můžete v rámci programu Legenda vidět od 26. 5. do 14. 6. v Hněvkovského ulici naproti supermarketu LIDL pod šapitó Cirkusu Humberto. Ve všední dny se představení konají od 17:30, v soboty od 16:00, o nedělích od 11:00 a 16:00, 14. 6. pouze v 11:00. V pondělí se představení nekonají. 

Fotogalerie: