Cvičná nemocnice pro praktickou výuku studentů lékařské fakulty Masarykovy univerzity postaví za 562 milionů korun společnost Komplexní simulační centrum, která je sdružením stavebních firem OHL ŽS, PSJ a IDPS. Smlouvu podepsali zástupci univerzity na konci června. Informovala o tom společnost OHL ŽS na svých internetových stránkách.

Budova cvičné nemocnice bude stát nedaleko novostavby jihomoravských záchranářů v Bohunicích a náklady na její stavbu a vybavení dosáhnou téměř miliardy korun. V nejbližších dnech mají staveniště v bohunickém kampusu převzít stavebníci, položení základního kamene a slavnostní zahájení stavby je naplánováno na konec září.

V českých podmínkách se jedná o unikátní výukové pracoviště. Pětipatrová nízkoenergetická budova má kompletně simulovat reálné nemocniční prostředí od urgentního příjmu s plně vybavenou maketou sanitního vozu, jednotkou intenzivní péče a porodním sálem až po standardní nemocniční pokoj.

"Simulační centrum bude jedinečné především zapojením nejmodernějších prvků simulační medicíny do běžné výuky. Každá místnost, simulátor či výuková pomůcka bude mít své pevně zakotvené místo ve výukovém procesu," řekl iniciátor projektu a ředitel simulačního pracoviště Petr Štourač.