Brněnský radní Petr Kratochvíl (ODS) předpokládá, že do konce týdne by měli policisté dát kladné stanovisko k návrhu nového dopravního řešení a značení ulic. Řekl to dnes na tiskové konferenci. Vedení města se situací zabývá přes léto, protože policisté dali k původnímu návrhu řešení negativní stanovisko a průjezd cyklistů v protisměru ve svém stanovisku neschválili.

Ve vyjmenovaných ulicích jezdili cyklisté v obou směrech už několik let, aniž by se stala jediná nehoda, kterou by zavinili. Nové negativní stanovisko policistů přišlo v souvislosti se zaváděním rezidentního parkování.

"Před několika dny jsme policii předložili varianty návrhů organizace parkování a cyklodopravy. Připomínky, které jsme na jednání obdrželi, nyní zapracovávají pracovníci Brněnských komunikací. Oceňuji ochotu policie ke spolupráci i trpělivost projektantů najít vyhovující řešení," řekl Kratochvíl. Upravené značení má být instalováno po uplynutí administrativních lhůt.

Pozitivní vývoj vítá i spolek Brno na kole, který proti zákazu jízdy cyklistů v protisměru podal námitku. "Jsme rádi, že to město dokáže takto řešit. K námitce jsme zatím žádné vyjádření nedostali," řekl za spolek Michal Šindelář.

Otázkou zatím zůstává, jak dopadne plánované zrušení cykloobousměrek v dalších ulicích, jimiž jsou Radnická, Rumiště, Arne Nováka, Gorkého a Mendlovo náměstí.