Krasové hudební léto zahájí Svěcený v neděli 4. července v 19 hodin pod širou oblohou před jeskyní Výpustek u Křtin v Moravském krasu. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval mluvčí Správy jeskyní Pavel Gejdoš.

Při koncertu Ve znamení argentinského tanga se v rolích Svěceného spoluhráčů představí špičkoví akordeonisté Ladislav Horák a také Martin Šulc, což je vítěz mezinárodní televizní soutěže Virtuoso 4+, kde mu titul předával legendární Plácido Domingo. „Těším se i s kolegy na ohnivý koncert s emotivní hudbou Ástora Piazzolly a jeho pokračovatelů,“ uvedl houslista.

Při Romantickém galakoncertu v pondělí 12. července v 19 hodin houslistu ve Výpustku doprovodí vynikající klavíristka Lucie Tóth. Koncert Svěceného a jedné z nejlepších českých cembalistek Jitky Navrátilové Barokní galavečer je naplánován 17. července v 19 hodin u Javoříčských jeskyní na Olomoucku.

U Jeskyně Na Turoldu v Mikulově pod Pálavou pak bude 23. července Koncert pro deset strun a krásných slov, kde se kromě Jaroslava Svěceného představí i kytaristy a skladatel Lukáš Sommer a herečka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková Volencová.

„Koncerty jsou nabité pozitivní energií a bohatým repertoárem, při jehož poslechu si přijdou na své posluchači všech generací,“ dodal k sérii letních představení Jaroslav Svěcený.

V úterý 3. srpna přijede houslový virtuos do Javoříčka, aby tam od 19 hodin absolvoval Galakoncert pro dva ve třechs klavíristkou Lucií Tóth a mluveným slovem i flétnou Zdeňky Žádníkové Volencové. Tento program uvedou i ve středu 18. srpna u mikulovského Turoldu. Tamtéž se v neděli 22. srpna přesune program Svěceného a akordeonistů Ladislava Horáka a Martina Šulce Ve znamení argentinského tanga.

Do křtinského Výpustku, tentokrát ale přímo do Jindřichova sálu jeskyně s výbornou akustikou, se Svěcený s Žádníkovou vrátí v pondělí 16. srpna a v sobotu 4. září v 19:00 s programem Na Vivaldiho! Doprovodí je komorní orchestr Virtuosi Pragenses. „V tomto případě doporučujeme teplé oblečení, v jeskyni je stálá teplota kolem 8 stupňů,“ upozornil ředitel Správy jeskyní Lubomír Přibyl.