Dálnici D1 ve směru na Prahu u Domašova zablokovala nehoda

Nehoda čtyř osobních aut mezi 178. a 168. kilometrem dálnice D1 dnes ráno zablokovala dálnici ve směru na Prahu. 

  • Foto

    ilustrační, You Tube

Při nehodě nedaleko Domašova nebyl nikdo zraněn. "Havarovaná vozidla blokují celou šířku silnice ve směru z Brna do Prahy. Policisté dopravu odklánějí u Ostrovačic po silnici 602 přes Domašov, na dálnici se vracejí za odpočívadlem Devět křížů," uvedl mluvčí brněnských policistů Bohumil Malášek.

Před 9:00 policisté umožnili průjezd okolo nehody jedním jízdním pruhem vozidlům, která nestačila z dálnice sjet, o čtvrt hodiny později se podařilo následky nehody odstranit a provoz byl plně obnoven.

Podle Národního dopravního informačního centra byl okolo 9:00 provoz obnoven odstavným jízdním pruhem pro automobily, která nestihly z dálnice včas sjet. Ostatní auta dál dějiště nehody objížděla. Dálnici opouštěla na exitu 178 Ostrovačice a exitu 182 Kývalka. V 9:15 se podařilo následky nehody odstranit a provoz byl obnoven po celé šířce dálnice.

Nehoda se stala po 7:30, o hodinu později už byla v místě asi osmikilometrová kolona. Po 9:00 kolona aut stála až k exitu 182. Po zprůjezdnění místa nehody se kolony začaly rozjíždět.