Dálnici D2 ve směru z Lanžhota uzavřela u Brna nehoda kamionu

Dálnici D2 z Lanžhota na Brno uzavřela v noci nehoda nákladního vozidla na 3. kilometru.

  • Foto

    Dalnice-silnice.cz

Havárie nákladního auta zablokovala v noci na dnešek na více než deset hodin dálnici D2 ve směru na Brno na 3. kilometru poblíž obchodního centra Olympia. Kolem 09:00 policie dálnici znovu zprůjezdnila, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Nikdo se nezranil. Policie do obnovení provozu odláněla auta přes sjezd číslo 11 přes Blučinu. Kvůli nehodě se vytvořila až šestikilometrová kolona.

Havárie se stala po 22:00 těsně před sjezdem číslo 3 k obchodnímu centru Olympia a její následky řešili hasiči i policisté a specializovaná firma. "Řidič rumunského kamionu značky Volvo se nevěnoval plně řízení a vjel do svodidel. Je možné, že usnul. Kamion se pak převrátil a vysypal se náklad," uvedl Malášek.

Podle něj bylo potřeba odklidit kamion i rozsypaný náklad. Policie proto odkláněla provoz na nejbližším 11. sjezdu, kolona sahala až po 17. kilometr dálnice. "Po zprůjezdnění se kolona začala pomalu rozjíždět," dodal Malášek. Do doby zrůjezdnění se jezdilo přes Blučinu, Rajhrad a Židlochovice s možností návratu kolem Olympie na D2, případně se řidiči mohli napojit na D52 a později na dálnici D1.

Zdroj: 
čtk